Strešné krytiny


Strešné krytiny sú súčasťou akejkoľvek strechy. V dnešnej dobe plnia hneď niekoľko úloh. Okrem základnej, ochrannej funkcie poslúži okrem iného aj ako dekoračný prvok mnohých nehnuteľností. Strešné krytiny sú v súčasnosti k dispozícii v najrôznejších variáciách, ktoré sa od seba líšia množstvom parametrov. Hlavným špecifikom, podľa ktorého prebieha štandardné delenie strešných krytín, je materiál, z ktorého sú tieto konštrukčné stavebné prvky vyrobené.

strešné krytiny Pálené strešné krytiny

Strešné krytiny z pálenej hliny predstavujú tradičné riešenie zastrešenia veľkého množstva striech. Ich produkciou a distribúciou sa zaoberá mnoho spoločností. Konkrétne produkty môžete voliť zo širokej palety variácií. Pálená strešná krytina sa teší najvyššej obľube predovšetkým u rodinných nehnuteľností.

Betónové strešné krytiny

Strešné krytiny vyrobené z betónového materiálu sa tiež tešia dnes veľmi vysokej obľube. Je to spôsobené predovšetkým vysokou univerzálnosťou využitia. Betónové strešné krytiny je možné namontovať rýchlo a jednoducho, poteší aj vyváženosť medzi kvalitou a obstarávacou cenou.

Plechové strešné krytiny

Strešné krytiny, ktoré sú vyrobené z plechových dosiek, patria medzi vysoko dopytované strešné krytiny, ktoré nachádzajú svoje využitie predovšetkým ako strešné systémy účelových hál, skladísk, alebo aj obchodných centier.

Plastové strešné krytiny

Plast dnes hrá veľmi dôležitú úlohu aj v stavebníctve. S plastovými strešnými krytinami sa môžete stretávať čoraz častejšie. Vďaka jednoduchej a rýchlej technológii výroby sú plastové strešné krytiny dostupné takmer každému. Čo sa týka ich využitia, aj tu platí obrovská univerzálnosť.

Asfaltové strešné krytiny - šindle

Asfaltové strešné krytiny predstavujú konštrukčný prvok strešných systémov, ktorý je používaný už veľmi dlhú dobu. Vďaka mnohým dizajnovým variáciám sa tešia obrovskej obľube aj u nás.

Ponuky práce