Strecha Tondach


tondach Sídlo spoločnosti je v Nitrianskom Pravne. Tondach Slovensko s.r.o. je jediný výrobca pálenej strešnej krytiny na našom území. V poslednom čase bola veľmi úspešná, za čo môže aj zrekonštruovanie továrne v Nitrianskom Pravne. Do projektu bolo vložené viac ako 18 miliónov eur. Tak vyrástla špičková továreň európskych rozmerov.

Celá história sa vlastne začala písať už v roku 1828 v Gleinstättne pri prvej výrobe pálených škridiel. Po padnutí železnej opony oddeľujúcej západnú a východnú Európu vzrástol záujem o investovanie spoločnosti v zahraničí. Závody sa nachádzajú v mnohých krajinách – Česko, Slovensko, Slovinsko, Chorvátsko, Rakúsko, Bosna a Hercegovina, Rumunsko, Maďarsko či Srbsko. Spoločnosť Tondach je najväčší výrobca pálených škridiel v strednej Európe.

Výhody pálenej krytiny Tondach

Tondach stavia na kvalite a funkčnosti. Môžete sa spoľahnúť na veľkú odolnosť proti vetru a perfektnú izoláciu. Strešná krytina prenikla už aj do automobilového či kozmického priemyslu, čo je dôkazom extrémnej odolnosti. Napríklad škridla Jirčanka unesie viac ako 320 kg!
Zabezpečuje tak ochranu pred zaťažením snehom či náporom vetra. Hladký povrch redukuje vznik usadzovania sadzí a prachu. Nepotrebuje žiadne dodatočné ošetrenie alebo nátery. Ušetrí vám čas i peniaze. Na strechu je až 33-ročná záruka, čo je na trhu ojedinelé. Tondach získal certifikát pre stavebné materiály NaturePlus, potvrdzujúci neškodnosť výrobkov pre životné prostredie. Strecha Tondach zvyšuje hodnotu každého objektu.


Základná ponuka Tondachu

BRAVURA – Posuvná škridla - Moderný a hladký dizajn za výbornú cenu. Je vhodná na zrekonštruovanie starších striech aj bez obmien latovania a má jednoduchú montáž. Farebné prevedenie: prírodná, medenohnedá, hnedá, červená.
STEINBRÜCK – Posuvná škridla - Je to najekonomickejšie riešenie a vďaka jednoduchej montáži máte strechu hotovú za dva dni. Prevyšuje kvalitou a presnosťou iné škridle, ktoré sú mu tvarovo podobné. Škridle môžete kombinovať aj so svojimi pôvodnými, čím opäť ušetríte. V minulosti bola najpredávanejšia. Farebné prevedenie: prírodná, červená, medenohnedá, hnedá.
TWIST – Posuvná škridla - Vhodná na nové domy aj rekonštrukciu. Vďaka novým technológiam je jej výroba čoraz kvalitnejšia.
Farebné prevedenie: terakota, červená, medenohnedá, čierna.
RUMBA – Posuvná škridla - Je vhodná najmä na strechu bungalovu. Vyžaduje menšiu spotrebu strešných lát, čím šetrí prácu pokrývačovi. Má extrémne vysokú odolnosť proti zlým poveternostným podmienkam. Špičková mechanická pevnosť. Farebné prevedenie: terakota, červená, medenohnedá, čierna, červená – antik, piesková – antik.
SAMBA 11 – Posuvná škridla - Je to veľkoformátová posuvná škridla. Dá sa posúvať a tak šetrí rezivo i materiál. Vďaka hlbokým odvodňovacím drážkam sa dá použiť aj na bungalove a domy so sklonom strechy iba 12 stupňov. Farebné prevedenie: prírodná, červená, hnedá, čierna, višňová.
BRNENKA – Posuvná škridla - Má zaujímavý tvar a práve tým oživí každú strechu. Je vhodná na pokrytie starších striech s existujúcim latovaním. Aj ona sa dá posúvať, takže opäť šetrí rezivo, materiál aj prácu. Chráni strechu pred nepriazňou počasia. Farebné prevedenie: prírodná, červená, hnedá, tmavohnedá.
MEDITERAN - Dodá streche nádych prímorskej klímy a dajú sa s ňou robiť zaujímavé úpravy. Farebné prevedenie: prírodná, červená, antik, bronz, patina, piesková – antik.
Autor článku Lukáš Vráblik


gabiónové ploty a oporné múry