Strecha Ruukki


strešná krytina ruukki Ruukki je fínska spoločnosť s dlhou tradíciou výroby prémiových oceľových produktov určených pre stavebníctvo a strojárstvo. Deň 11. februára 2010, predstavuje 50. výročie založenia. Spoločnosť začala fungovať vo fínskom meste Raahe, kde bola v 60. rokoch minulého storočia vybudovaná prvá oceliareň na západe, ktorá vyrábala oceľ pomocou novej, ekonomickej metódy kontinuálneho liatia. V 80. rokoch začala spoločnosť hľadať príležitosti k expanzii do západnej Európy, zriadila predajné miesta a realizovala akvizície. Začiatkom 90. rokov spoločnosť Ruukki expandovala do stavebného sektora vďaka akvizícii fínskeho výrobcu oceľových striech, spoločnosti Rannila. Počas 90. rokov sa spoločnosti otvorili aj trhy vo východnej Európe. Najprv Pobaltské krajiny a Poľsko a neskôr Rusko, Ukrajina, Česká republika, Slovensko a Maďarsko.

Výhody oceľovej strešnej krytiny Ruukki

Oceľová strecha nikdy nevyjde z módy. Jej používanie má už poriadne dlhú tradíciu. Strešná krytina Ruukki má jednoduché funkcie a formy charakteristické pre škandinávsky dizajn, vhodný pre každé prostredie. Oceľové strechy Ruukki sú niekoľkonásobne ľahšie ako škridle a dodávajú sa na mieru na vašu strechu. Tým pádom ušetrí čas aj peniaze. Strešná krytina od tejto spoločnosti sú vyrobené z kvalitnej fínskej ocele s vysokou odolnosťou. Oceľové jadro je ošetrené siedmimi vrstvami.


Produkty spoločnosti Ruukki

FINNERA - vďaka maloformátovej strešnej krytine Finnera bude vaša strecha okrem krásy vynikať i skvelou praktickosťou a odolnosťou. Ohnutie prednej hrany zväčšuje ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Predáva sa po moduloch o ploche 0,86 m2.
MONTERREY - je najobľúbenejší model firmy Ruukki, hodí sa ku každému typu domu a okolitej krajiny. Nižší profil zabezpečuje príjemnejší vzhľad. Strešná krytina Monterrey je ponúkaná v troch modeloch – štandard, plus a premium.
Monterrey štandard: odporúčaná najmä na rekonštrukcie, 30-ročná záruka na prehrdzavenie a 10-ročná záruka na farebnú stálosť.
Monterrey plus: moderná jemne štruktuovaná matná povrchová úprava, 40-ročná záruka na prehrdzavenie a 15-ročná záruka na farebnú stálosť.
Monterrey premium: vysoko štruktuované matné vyhotovenie, výnimočná odolnosť proti nepriaznivému počasiu a opotrebovaniu sa, 50-ročná záruka na prehrdzavenie, 20-ročná záruka na farebnú stálosť.
DECORREY - pravá strecha za neuveriteľnú cenu, veľmi odolná, jej inštalácia a údržba veľmi jednoduchá, nízky profil dodáva príjemný vzhľad, vhodná i na rekonštrukcie.
VINTAGE - je tradičná falcovaná krytina, kombinuje tradičný štýl v moderných podmienkach. Je vyrobená v povrchovej súprave Purex.
CLASSIC - je štýlová a nadčasová krytina, vhodná na typy rôznych domov. Rýchla, jednoduchá montáž bez potreby špeciálnych technológii ušetrí čas aj peniaze. Má reliéfový povrch a je veľmi elegantná.
CLASSIC PREMIUM - je vhodná najmä pre náročných zákazníkov a celkovo je veľmi podobná Classic-u. Má podobné vlastnosti – elegantný vzhľad a trvácnosť. Nový je embossovaný povrch, ktorý dodáva streche svieži štýl. Reliéf zvyšuje tuhosť. Veľkou výhodou produktu Classic Premium je výborná zvuková izolácia.
PROFILOVANÝ PLECH T20 - je jednoduchým riešeným pre moderné súkromné domy, ale i na modernizáciu vidieckych obydlí. Je ponúkaný v dvoch štýloch:
Profil T20 štandard: využíva sa pri poľnohospodárskom segmente a pri najrôznejších typoch stavieb (sýpky, stodoly...)
Profil T20 premium: Typicky sa využíva pri moderných budovách funkcionalistického štýlu, vyžadujúcich priamočiary vonkajší vzhľad.
TRAPÉZOVÉ PROFILY - sú vhodné pre všetky druhy stavieb. Jednoduché a rovné tvary ladia aj so staršími š týlmi. Pri moderných budovách cítiť nádych individuality.
Autor článku Lukáš Vráblik


gabiónové ploty a oporné múry