Strecha Lindab Rova


strešná krytina Lindab Rova Minulý rok oslávil Lindab 51 rokov. V roku 1959 založili Lage Lindh a Valter Persson predchodcu dnešného Lindabu, Lidhults Platindustri. Zámerom tejto firmy bola oprava fasád a okien na budovách. O 10 rokov už odkúpil Lage Lindh všetky podiely vo firme, stal sa jediným vlastníkom a udal nový názov – LINDAB. V roku 1984 sa spoločnosť nachádza na štokholmskej burze a funguje v dvoch oblastiach obchodu – Vzduchotechnike a Strešné a stenové systémy. Prešlo sedem rokov a Lage Lindh odpredal svoj podiel, no vznikli dcérske spoločnosti v Maďarsku, Taliansku a Nemecku. Až pred šiestimi rokmi založil Lindab ČR svoju pobočku na Slovensku. V tomto roku sa spojili s firmou ROVA-SR, takže ponúkajú najkomplexnejšiu ponuku strešných krytín, trapézových plechov, odkvapových systémov a systémových riešení ľahkých konštrukcii.


Produkty spoločnosti Lindab Rova

Lindab Rova MEGA: atraktívny a kvalitný románsky štýl, 3 povrchové úpravy, 19 farebných prevedení, žiarovo pozinkovaný oceľový plech, 15 ročná záruka.
Lindab Rova MAXIMA: 3 povrchové úpravy, 19 farebných prevedení, žiarovo pozinkovaný oceľový plech, 15 ročná záruka.
Lindab Rova PROFIL: najrozšírenejšia varianta a najobľúbenejší typ strešnej krytiny, žiarovo pozinkovaný oceľový plech, 19 farebných prevedení, 3 povrchové úpravy, 15 ročná záruka.
Lindab Rova GOODLOCK: jediná svojho druhu v strednej Európe, zachováva si výhody všetkých špičkových ľahkých krytín, pri jej použití nie je vidieť na streche žiadne skrutky, 15 ročná záruka, vhodná na strechy so sklonom 15 stupňov.
Lindab TOPLINE: dvojitá vodná drážka zabezpečuje vyššiu ochranu pred vodou, vyššia pevnosť a tuhosť krytiny, výška vlniny je 42 milimetrov, 3 povrchové úpravy, 19 farebných prevedení, 15 ročná záruka, minimálny sklon 14 stupňov.
Lindab ROCA: pevnosť, atraktívny vzhľad, jednoduchá montáž, dlhá životnosť, nízka hmotnosť, vhodná pre rekonštrukcie aj novostavby.
Lindab SEAMLINE: falcovaná krytina, vysoká odolnosť, malá hmotnosť, nepriepustnosť, spracovateľnosť, trvácnosť (minimálne 60 rokov), je určená do náročnejších podmienok.
Autor článku Lukáš Vráblik


gabiónové ploty a oporné múry