Strecha KM BETA


strešná krytina km beta Spoločnosť KM Beta a.s. je najväčším českým výrobcom betónovej strešnej krytiny a vápennopieskových tehál. Počiatky firmy siahajú až do roku 1912, kedy bol postavený závod na výrobu vápennopieskových tehál.

Firma vznikla v novembri 1996 a tým nadviazala na dlhoročnú tradíciu výroby vápennopieskových tehál a betónovej strešnej krytiny na južnej Morave. Výrobný závod sa nachádza v blízkosti rozsiahlej lokality kremičitých pieskov nazývané tiež Moravská Sahara, ktorá dodnes slúži ako optimálny surovinový zdroj pre ich výrobu. Táto lokalita je známa svojimi veľmi kvalitným pieskom s rovnakou zrnitosťou a tým je dosiahnuté veľmi vysokej kvality výrobkov.

Strešná škridla KM Beta je vysoko pevná krytina presného tvaru. Je osvedčenými technológiami vyrábaná a dosahuje prvotriedne kvality. Jednou z jej najväčších výhod predstavuje absolútne bezstarostná údržba a dlhá životnosť. Zo skúseností totiž možno povedať, že má až 100 ročnú životnosť.

Strecha, to nie sú iba strešné škridly, ale predovšetkým kompletný systém riešenia strechy. Ten okrem základných strešných škridiel zahŕňa aj viac než 50 doplnkových prvkov, ktoré slúžia nielen na anténne prestupy, odvetrávanie strechy, ale aj pre technické detaily aj tej najnáročnejšej strešnej konštrukcii. Dokonalým technologickým spracovaním vstupných surovín, premiešaním výrobné zmesi a náročným ošetrovaním počas zrenia vzniká pevná krytina presného tvaru s vysokou únosnosťou. Práve vďaka vysokej pevnosti možno vyrábať strešné škridle väčších rozmerov, čo sa prejaví nielen v nižšej cene, ale aj v menšom zaťažení strešnej konštrukcie.

Strešný systém šitý na mieru

Škridla KMB BETA je elegantná a pritom vysoko účelná. Vyniká nižšou hmotnosťou pri zachovaní požadovanej vysokej pevnosti, zvýšenou vodnou drážkou, väčšiu vôľou v tejto drážke a navyše aj vylepšenou stabilitou rezaných škridiel. Možno ju použiť na strechy so sklonom už od 12° až do 90°. Druhý typ škridly KMB HODONKA, zase svojou charakteristickou dvojitou oblou vlnou prepožičiava strechám domov punc elegancie.

KMB Beta tehlová KMB Beta višňová KMB Beta hnedá KMB Beta čierna KMB Beta šedá
KMB Beta tehlová KMB Beta višňová KMB Beta hnedá KMB Beta čierna KMB Beta šedá
KMB Hodonka tehlová KMB Hodonka višňová KMB Hodonka hnedá KMB Hodonka čierna KMB Hodonka šedá
KMB Hodonka tehlová KMB Hodonka višňová KMB Hodonka hnedá KMB Hodonka čierna KMB Hodonka šedá

Okrem toho spoločnosť KM Beta a.s. vychádza v ústrety aj špecifickým požiadavkám zákazníkov a ponúka aj betónové bobrovky KMB BOBROVKA vhodná predovšetkým pre strechy objektov historickej zástavby. Pre všetky druhy krytín je samozrejmosťou 30-ročná záruka na kvalitu materiálu a tiež na pevnosť, nepriesakavosť a mrazuvzdornosť.

Strešné krytiny KM Beta okrem technických vlastnostiam vynikajú vysoko estetickým vzhľadom a širokými možnosťami farebného prevedenia a povrchovej úpravy. Rôzne druhy a tvary vĺn dotvárajú architektonický výraz a podčiarkujú atraktívne detaily riešenia strechy.

Povrchové úpravy:
Elegant - dvojitý akrylátový nástrek
Briliant - špeciálny dvojitý nástrek s leskom
Štandard - prefarbený betón bez povrchovej úpravy
gabiónové ploty a oporné múry