Strecha Euronit


strešná krytina euronit Spoločnosť Euronit vznikla v roku 1998 ako dcérska firma nemeckého podniku Eternit AG, patriaceho do medzinárodného koncernu ETEX Group, s centrálou v Bruseli. Koncern ETEX Group bol založený v roku 1905 v Belgicku a je jedným z najväčších svetových koncernov v stavebnom odvetví. Ale vráťme sa späť k Euronitu. Euronit kladie vysoký dôraz pri výbere surovín na ich kvalitu, ktorá neskôr vplýva na konečný produkt, ktorým je škridla. Všetky používané materiály v procese výroby musia spĺňať prísne kvalitatívne normy stanovené firmou. V súčasnej dobe je koncern Etex Group na Slovensku a v Česku zastúpený firmou EBM Co., s.r.o.

Pôsobenie spoločnosti

Euronit je v Nemecku známy pod značkou Eternit – vyrába svoju betónovú krytinu v piatich výrobných závodoch, v Nemecku a Poľsku. Zvyšujúci sa dopyt po betónovej škridle v strednej Európe bol dôvodom, prečo sa ETEX rozhodol zainvestovať a v roku 2009 otvoril v Poľsku nový a najmodernejší závod na výrobu betónovej škridle v Európe.

Výhody značky Euronit

Škridla sa vyrába z prírodných materiálov ako sú piesok, cement a farbivá na báze oxidov železa. Do cementovej zmesi sa pridávajú farbivá (pigmenty) a na už sformované škridle je nanášaná dvojitá vrstva acrylovej farby HDS (z ang. high density surface = povlak so zhustenou štruktúrou). Je to špeciálna acrylová farba, vďaka ktorej je povrch škridiel hladký, trvale farebný a s minimálnou možnosťou zachytávania sa nečistôt. Následkom toho zostáva škridla dlhšie čistá, pretože sa z nej usadeniny zmývajú dažďom. Značka Euronit toho má rozhodne veľa čo ponúknuť svojim klientom. Na prvé miesto je stavaná vysoká kvalita a presnosť. Počas výroby dochádza k prísnym kontrolám, ktoré garantujú výsledný stav všetkých produktov. Prehliadnuť sa nedá ani dlhá životnosť a odolnosť voči poveternostným podmienkam.

Najžiadanejšie produkty značky Euronit

V ponuke sú osvedčené modely Euronit Profil S a Euronit Extra. Uvedené modely sú vyrábané v 4 štandardných farbách: klasická červená, tmavočervená, tmavohnedá a grafitová. V prípade, že sa vám páči lesklá povrchová úprava, takúto požiadavku spĺňa model Euronit Profil S dodávaný v lesklej povrchovej úprave PERLA®. Uvedenú povrchovú úpravu PERLA® môžete mať v 3 farbách: klasická červená, tmavohnedá a grafitová. Euronit poskytuje dlhú záruku, na samotnú krytinu až 30 rokov. Na príslušenstvo ku krytinám Euronit až 10 rokov. Všetky strešné krytiny Euronit sa vyznačujú univerzálnosťou ich využitia, jednoduchou a rýchlou montážou.
Ponuky práce