Strecha Bramac


bramac V roku 1967 si firma Bramac Dachsysteme International vybudovala svoj prvý závod na výrobu strešných krytín v Rakúskom Pochlarne. Dlhodobo si držala status najlepšieho výrobcu strešnej krytiny v Rakúsku. Táto firma začala na našom trhu pôsobiť už v roku 1991, čiže v čase Československej federálnej republiky. Už o tri roky bola na Slovensku založená spoločnosť Bramac strešné systémy, s.r.o. sídliaca v Bratislave. Krytina sa dovážala od našich západných a južných susedov, z Česka, resp. z Maďarska. V roku 1996 začala firma budovať svoj závod na Slovensku. Do výstavby sa investovalo viac ako 500 miliónov korún. Závod bol v Ivanke pri Dunaji a jeho slávnostné otvorenie bolo dňa 24. septembra 1997. Celá spoločnosť má dokopy 12 výrobných závodov v 10 krajinách Európy. V roku 2003 mala firma obrat 141 miliónov eur.

Prečo Bramac?

Dlhá životnosť - životnosť strešnej krytiny Bramac môže dosiahnuť až 100 rokov. Dôvodom takéhoto skvelého faktu je pevnosť betónovej krytiny, ktorá je až o 30 percent vyššia ako pri iných tvrdých krytinách.
Extrémna odolnosť - vďaka skvelej robustnosti, nadštandardnej kvalite a optimálnemu tvaru je strešná krytina vysoko odolná proti veľmi zlým poveternostným podmienkam. Nepoškodí ju ani ľadovec či víchor.
Vysoká mrazuvzdornosť - škridly tejto firmy majú najnižšiu nasiakovosť (6%), čo zaručuje vyššiu mrazuvzdornosť počas striedania mrazu a tepla počas dňa a noci.
Kompletný strešný systém z jednej ruky - tvarovo presné škridly zabezpečujú maximálnu funkčnosť strešného plášťa a vyriešenie každých, aj najmenších detailov na streche.
Cenová dostupnosť pre každého - s cenami firmy Bramac budete spokojný zákazník, pretože sú vyvážené kvalitou. Dá sa u firmy nechať vypracovať si cenovú ponuku a z jej výsledkov môžete mať vyrazený dych.
Servis pre zákazníkov - v každom regióne vám bezplatne vypracujú cenovú ponuku, poskytnú poradenstvo a dajú kontakt na najbližšieho predajcu a pokrývača.
Prírodný produkt - bramac môže používať značku „Environmentálne vhodný výrobok“. Všetky škridly sú recyklované a neobsahujú chemické látky, ktoré by mohli poškodiť životné prostredie.
Zázemie medzinárodného koncernu - firma využíva prvotriedne technológie a zaručuje tak vysokú kvalitu.
Veľký počet spokojných zákazníkov - ročne sa rozhodne pre strechu Bramac až 10 000 zákazníkov na Slovensku. Výsledok? Bez komentára.

Produkty spoločnosti Bramac

Bramac Tectura: dizajnovo moderné riešenie pre strechu, dom zvýrazní jednoduchosťou a čistotou línii, vhodná pre tých, ktorí chcú ukázať svoju výnimočnosť. Farebné prevedenie: tehlovočervená, ebenová čierna, antik.
Bramac Adria: štýlová strecha, atmosféra Stredomoria, zaručí spomienky na dovolenkovú atmosféru. Farebné prevedenie: umbra, magico.
Alpská škridla: pôsobí teplo, tlmením svetla vytvára krásny farebný odtieň, vhodná do každej krajiny, farebne ladí s každým okolím a prírodou. Farebné prevedenie: tehlovočervená, červenohnedá, tmavohnedá, bridlicovočierna.
Bramac Klasik: hladký povrch, najobľúbenejší a najpredávanejší profil na strechách Bramac. Farebné prevedenie: tehlovočervená, červenohnedá, tmavohnedá, bridlicovočierna.
Rímska škridla: mohutným oblúkom prepožičiava každému domu individuálny charakter, vhodná nielen na nové budovy, ale i rekonštrukcie historických objektov, nová alternatíva k ďalším strešným krytinám, estetickým pôsobením sa strecha podriaďuje každému štýlu stavby. Farebné prevedenie: tehlovočervená, červenohnedá, tmavohnedá, ebenová čierna, antik.
Moravská škridla plus: dodá streche živý charakter vďaka svojmu jedinečnému tvaru, ktorý pripomína riečne vlny. Farebné prevedenie: tehlovočervená, červenohnedá, tmavohnedá, bridlicovočierna.
Bramac Natura: najobľúbenejší profil veľkoformátových škridiel Bramac, jedinečný charakter strechy. Farebné prevedenie: prírodne hnedá.
Moravská škridla: bez povrchovej úpravy je vhodná na bytové domy, hospodárske budovy a veľkoplošné strechy, takisto i na rekonštrukcie.Farebné prevedenie: prírodne tehlovočervená.
Zoborská škridla: charakteristická svojim tvarom a hladkým povrchom, je bez farbív a povrchových úprav, rovnaká kvalita ako pri ostatných druhoch škridiel, vhodná na rekonštrukcie a novostavby. Farebné prevedenie: sivá.
Bramac Max: vhodné riešenie pre veľké plochy striech a rekonštrukcie, použitie menšieho počtu lát, rýchlejšia pokládka, o 15 percent menšia hmotnosť na meter štvorcový. Farebné prevedenie: tehlovočervená, tmavohnedá, bridlicovočierna.
Bramac Max 7: vzhľad strechy hodnotnejší ako pri iných užívaných materiáloch, do detailov vyriešený strešný systém, vysoko funkčné riešenie prestupov, odvetranie strešného plášťa, veľmi priaznivé akustické vlastnosti. Farebné prevedenie: tehlovočervená, červenohnedá, bridlicovočierna.
Bramac Reviva: moderný tvar s drážkou, menší počet kusov na meter štvorcový, výhodná cena, rýchlejšia pokládka. Farebné prevedenie: tehlovočervená, ebenová čierna, antic.
Bobrovka: klasická strešná škridla, vhodná na zrekonštruovanie historických objektov, používaná pri stavbe nových domov so zachovaním tradície, použiteľná pre všetky typy šikmých striech, vo všetkých klimatických podmienkach a nadmorných výškach, vďaka mali rozmerom je vhodná aj na pokrývanie zložitejších tvarov striech – napr. „volské oko“ či kužeľovité tvary. Farebné prevedenie: tehlovočervená, ebenová čierna, antic.

Bramac ponúka kompletný strešný systém z jednej ruky: od základnej škridly, betónovej tvarovky, originálne príslušenstvo až po kvalitný servis.
Autor článku Lukáš Vráblik


gabiónové ploty a oporné múry