Prístrešky z polykarbonátu (LEXAN)


polykarbonát-lexan Využitie polykarbonáru je naozaj mnohostranné. Napriek tomu, že svoje plné uplatnenie našiel nedávno, jeho vlastnosti mu zaistili neustále rastúci záujem, a to ako zo strany projektantov, tak i koncových užívateľov. Hlavnou príčinou úspechu polykarbonátu je výroba tenkostenných viacvrstvových dosiek s niekoľkými vzduchovými vrstvami nad sebou pri zachovaní maximálneho priestupu svetla. V konečnej fáze sa jedná skutočne o dokonalý presklený materiál s vynikajúcimi tepelno - izolačnými vlastnosťami a vysokou pevnosťou.

Polykarbonát a jeho výhody

UV ochrana zabezpečujúca vysokú odolnosť poveternostným vplyvom a UV žiareniu, vynikajúce mechanické a fyzikálne vlastnosti v teplotnom rozmedzí 40°C až 115°C, veľká odolnosť proti nárazom, nízka hmotnosť, dosky sa dajú ohýbať za studena, vynikajúca priepustnosť svetla, jednoduchá opracovateľnosť (delenie, vrtanie).


Použitie polykarbonátu v praxi

Rovné a oblúkové prístrešky, zástavky MHD, skleníky, zimné záhrady, verandy, zastrešenie bazénov, priemyslové haly, zasklenie svetlíkov a obvodových plášťov, priečky v interiéroch, reklamné tabule.

Vyrábajú sa aj špeciálne lexanové dosky, ktoré zabraňujú kondenzácii vodných pár na povrchu dosiek vo forme kvapiek. Kondenzát vytvára súvislý vodný film, ktorý prakticky neznižuje priepustnosť svetla. Tieto špeciálne lexanové dosky sú mimoriadne vhodné pre skleníky, zimné záhrady, a zastrešenie bazénov.


zimná záhrada z lexanu skleník z polykarbonátu zastávka MHD z lexanu prístrešok z lexanu prístrešok z polykarbonátu

Inštalácia polykarbonátových dosiek

Polykarbonátové dosky sú opatrené ochrannou fóliou, ktorá chráni proti poškriabaniu pri manipulácii a montáži. Fólie na strane dosky s UV vrstvou majú potlač s popisom a touto stranou musí byť inštalovaná smerom von.


zastrešenie bazéna polykarbonátom zastrešenie bazéna polykarbonátom zastrešenie bazéna lexanom zastrešenie bazéna lexanom

gabiónové ploty a oporné múry