Pálená krytina


pálená krytina Pálená krytina patrí medzi tradičné strešné krytiny, ktoré sa ako v minulosti, tak hlavne teraz v súčasnosti, tešia obrovskej obľube a dopytu zo strany mnohých užívateľov. Pálená krytina predstavuje produkt, ktorý je súčasťou stavebného priemyslu v mnohých svetových krajinách.

Ako sa pálená krytina vyrába

Výroba pálených krytín je technologicky pomerne prepracovanou záležitosťou, ktorá v súčasnosti nepredstavuje žiadne problémy. Produkcia prebieha v špecializovaných továrňach, kde sa vhodným vypaľovaním hliny docielia konkrétne pálene krytiny. Najprv je potrebné, aby sa hlina rozdrvila, vyvalcovala a vyzrela. Pridaním vody je možné túto hmotu vytvarovať na požadovaný tvar a rozmer. Odsaje sa vzduch a vytvarovaná hmota sa umiestni do formy, z ktorej treba odobrať vodu. Po vysušení sú škridly vystavené v peci vysokej teplote.

Aké výhody ponúka pálená krytina

Pálená krytina je veľmi obľúbená predovšetkým pre svoje výhodné špecifické vlastnosti a parametre, ktoré ponúka. Obrovskou prednosťou je odolnosť. Pálená krytina je veľmi odolným produktom, ktorý predstavuje pre akýkoľvek strešný systém výhodné riešenie a to hlavne preto, že predstavuje vysokú životnosť. Je odolná aj proti najrôznejším pestrým poveternostným podmienkam. Neprekvapí ju ani dážď, ani slnečné žiarenie, dokonca ani mráz alebo sneh. Pálená krytina má tiež nízku mieru predpokladu nasatiu vody. Nespornou výhodou je potom aj prijateľná obstarávacia cena a jednoduchá a rýchla montáž.


Ako sa pálená krytina inštaluje na strešné systémy

pálená krytina Ako už bolo spomenuté, samotná montáž pálenej krytiny je veľmi jednoduchou činnosťou. Na jednoduchosť a rýchlosť montáže je kladený veľký dôraz už pri prvopočiatkoch výroby. Pálená krytina je tvarovaná tak, aby sa zabezpečilo jednoduchému zapadnutiu viac krytín do celého strešného systému.


Pálená krytina v mnohých variáciách

V dnešnej dobe je k dispozícii naozaj nepreberné množstvo najrôznejších variácií pálených krytín. Tie sa od seba líšia v mnohých parametroch. Jedná sa predovšetkým o tvarové a veľkostné prevedenia. Prehliadnuť však nejde ani farebné odtiene pálených škridiel. Vďaka bohatému sortimentu je teda zabezpečené, že si každý zákazník vyberie také pálenej krytiny, ktoré budú čo najviac zodpovedať jeho predstavám.


Kde nakúpiť pálenú krytinu?

Pálená krytina patrí medzi produkty, ktorých výrobou a distribúciou sa zaoberá množstvo ako tuzemských, tak aj zahraničných spoločností. Pálené strešné krytiny môžete zakúpiť priamo od výrobcu, ale aj v rade špecializovaných predajniach so stavebným vybavením a to či už tých kamenných, alebo e-shopoch. Pred samotným nákupom by ste si však najprv mali zistiť o každom z produktov pálených strešných krytín dostatok informácií, ktoré môžu mať vplyv na vaše konečné rozhodnutie.

gabiónové ploty a oporné múry