Asfaltové šindle


asfaltové šindle Asfaltové šindle sa v dnešnej dobe tešia medzi mnohými zákazníkmi, ktorí potrebujú zastrešiť konkrétnu nehnuteľnosť, predovšetkým menšie účelové budovy. Asfaltové šindle sú užívané predovšetkým ako náhrada drevených šindľov. V podstate sa jedná o rozrezaný izolačný pás, ktorý našiel uplatnenie ako strešná pokrývka. Vyžaduje celoplošné podbitie a odvetrávanie.

Aké výhody predstavujú asfaltové šindle?

Medzi hlavné výhody asfaltových šindľov patrí hlavne nízka hmotnosť, znamená to teda, že strešné trámy nie sú príliš namáhané. Táto krytina nachádza teda uplatnenie všade tam, kde je potrebné ľahká strešná krytina, ale s výbornými kvalitnými parametrami. Hodí sa hlavne na strechy menších, účelových nehnuteľností, ktorými môžu byť napríklad dielne, sklady alebo garáže. Ďalším pozitívom je potom nesmierne vysoká odolnosť ako proti dažďu, snehu, ale aj vetra. Je tu veľmi ľahká inštalácia. Dalo by sa povedať, že jediným negatívom asfaltových šindľov je jej vyššia horľavosť.

Kde zohnať asfaltové šindle?

Výrobou a produkciou asfaltových šindľov sa v súčasnosti zaoberá niekoľko firiem. Jej nadobudnutie by teda nemalo predstavovať žiadny výrazný problém. V každom prípade je veľmi vhodné, pred tým, než budete realizovať samotný nákup, vždy starostlivo preštudovať všetky pre a proti. Až potom sa rozhodnite, kde a aký konkrétny typ asfaltovej krytiny zakúpite. Nakupovať môžete ako v predajniach so stavebníctvom, tak aj priamo od výrobcu, alebo prostredníctvom e-shopov.


Asfaltová krytina má dlhoročnú históriu

Asfaltová krytina nepredstavuje v stavebníctve žiadnu významnú novinku. Využíva sa totiž už niekoľko rokov. Je však pravdou, že najmä v posledných rokoch došlo k jej výraznejšej zmene, a to predovšetkým v jej vzhľade. Aj cez menšiu žiaruvzdornosť, ktorá je nebezpečná hlavne pri montáži, je veľmi žiadaná.

gabiónové ploty a oporné múry